Aktualno軼i
Dzi (21 pa寮ziernika 2014 roku) Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w P這cku obchodzi jubileusz 57 lat swojego powstania.
Ten miniony czas by okresem bardzo bogatej dzia豉lno軼i aeroklubu. Rozwija豉 si infrastruktura lotniska, powstawa造 hangary i zabudowa techniczno-biurowa. Odby豉 si wymiana sprz皻u z wyeksploatowanych szybowc闚 "ABC", "Czapla", samolot闚 "PO-2" i "Junak" na sprz皻 nowszej generacji.
Aeroklub prowadzi i prowadzi intensywne szkolenia szybowcowe, samolotowe i modelarskie. Mo積a powiedzie, 瞠 nast徙i豉 trzecia wymiana pokoleniowa. Opu軼ili nasze szeregi wybitni i zas逝瞠ni dla polskiego lotnictwa piloci (Wac豉w Sta雟ki, Wies豉w Cyga雟ki, Krzysztof Machnacki, Andrzej Weso這wski), ale w to miejsce weszli nast瘼cy godnie reprezentuj帷 ich w lotnictwie sportowym oraz komunikacyjnym. A dzi szkol si ich nast瘼cy.
Aeroklub posiada du瞠 zaplecze sprz皻owe:
- 12 szybowc闚 w tym 4 dwustery,
oraz samoloty:
- 2 do szkolenia podstawowego,
- 1 akrobacyjny,
- 2 wielozadaniowe.
Jest posiadaczem certyfikat闚; FTO, AWC, CAMO, AMO.
Planujemy powr鏒 po wielu latach przerwy do szkole za wyci庵ark, kt鏎ej jeste鄉y posiadaczami od jesieni tego roku.
Aeroklub Ziemi Mazowieckiej wraz z miastem pracuje nad rozwojem p這ckiego lotniska, wykonana zosta豉 melioracja wschodniej cz窷ci pola wzlot闚. Obecnie s przygotowywane materia造 do opracowania koncepcji przebudowy lotniska i budowy utwardzonego pasa startowego wraz z jego infrastruktur. Powstanie wielosezonowego pasa startowego przybli篡 w przysz這軼i Europ i umo磧iwi komunikacj dla biznesu.
Stan posiadania, stabilno嗆 i pozycja wizerunkowa jest zas逝g nieustannie dzia豉j帷ych na rzecz aeroklubu cz這nk闚 i wielu jego sympatyk闚.

Z pozdrowieniem lotniczym,
Prezes AZM P這ck
Jan Chroboci雟ki

Zawody na celno嗆 l康owania
W dniu 04.10.2014r. odby造 si zawody na celno嗆 l康owania w kategorii: szybowce, samoloty, motolotnie i paralotnie. W zawodach uczestniczy這 36 zawodnik闚. Rywalizacja by豉 du瘸, o zwyci瘰twie decydowa造 centymetry. Warto podkre郵i, 瞠 czo這we pozycje medalowe zaj窸y osoby wlatane w tegorocznym sezonie i do tego najm這dsi cz這nkowie aeroklubu.
Poni瞠j relacja filmowa Wojtka Stasiaka:

安i皻o latawca
W dniu 28.09.2014r. rozegrano jak co roku zawody latawcowe.
Impreza by豉 udana, pogoda dopisa豉, a liczne rzesze mieszka鎍闚 P這cka i okolic przyby造 na nasze lotnisko.
W鈔鏚 czterech grup wiekowych i w dw鏂h kategoriach (latawce p豉skie i skrzynkowe) wy這niono zwyci瞛c闚. Wszyscy zawodnicy otrzymali pami徠kowe dyplomy, a osoby kt鏎e uplasowa造 si na podium, medale i nagrody rzeczowe. By造 r闚nie atrakcje: skoki spadochronowe, pokaz modeli zdalnie sterowanych.
Zapraszamy do obejrzenia galeria zdj耩 autorstwa Wojtka Stasiaka.

Wyci庵arka
Po prawie 30 letniej przerwie na p這ckim lotnisku wznowiono starty szybowcowe za wyci庵ark. W ubieg陰 sobot (13-09-2014) odby造 si loty testowe na szybowcu SZD-50 Puchacz. Poni瞠j film z tego dnia:
安i皻o latawca
Aeroklub Ziemi Mazowieckiej co roku organizuje dla dzieci i m這dzie篡 安i皻o Latawca. W tym roku impreza odb璠zie si 28 wrze郾ia i sk豉da b璠zie si z czterech cz窷ci:
1. Otwarty konkurs latawc闚 - eliminacje do Mistrzostw Polski
Ka盥y mo瞠 wykona latawiec p豉ski lub skrzynkowy i wystartowa w zawodach
O zwyci瘰twie w poszczeg鏊nych kategoriach wiekowych decyduje suma oceny
jako軼i wykonania i lotu.
2. Festiwal latawc闚 – wsp鏊ne puszczanie latawc闚, nie bior帷ych udzia逝 w konkursie
Chcemy aby osoby kt鏎e stawiaj pierwsze kroki w zabawie z latawcami, mog造 zaprezentowa publicznie swoje modele. Przedszkolak z rodzicami i gimnazjalista solo - ka盥y mo瞠 pochwali si swoim latawcem.
3. Pokazy P這ckie Grupy Modelarskie RCP這ck zaprezentuj w akcji modele samolot闚, helikopter闚. W programie m. innymi pokazy akrobacji, loty makiet oraz bitwa powietrzna modeli ESA.
4. Wybory naj豉dniejszego latawca w 2 kategoriach:
  • Publiczno嗆
  • Fotoreporter闚 medi闚
Dla tych z Was, kt鏎zy zamierzaj wzi望 udzia w 安i璚ie Latawca umieszczamy filmik o budowie prostego latawca. Kryteria oceny Waszych konstrukcji zamieszczamy w karcie oceny.

Tymczasem nad P這ckiem mo積a zaobserwowa Wilg holuj帷 transparent.