Aktualno軼i
安i皻o latawca
Aeroklub Ziemi Mazowieckiej co roku organizuje dla dzieci i m這dzie篡 安i皻o Latawca. W tym roku impreza odb璠zie si 28 wrze郾ia i sk豉da b璠zie si z czterech cz窷ci:
1. Otwarty konkurs latawc闚 - eliminacje do Mistrzostw Polski
Ka盥y mo瞠 wykona latawiec p豉ski lub skrzynkowy i wystartowa w zawodach
O zwyci瘰twie w poszczeg鏊nych kategoriach wiekowych decyduje suma oceny
jako軼i wykonania i lotu.
2. Festiwal latawc闚 – wsp鏊ne puszczanie latawc闚, nie bior帷ych udzia逝 w konkursie
Chcemy aby osoby kt鏎e stawiaj pierwsze kroki w zabawie z latawcami, mog造 zaprezentowa publicznie swoje modele. Przedszkolak z rodzicami i gimnazjalista solo - ka盥y mo瞠 pochwali si swoim latawcem.
3. Pokazy P這ckie Grupy Modelarskie RCP這ck zaprezentuj w akcji modele samolot闚, helikopter闚. W programie m. innymi pokazy akrobacji, loty makiet oraz bitwa powietrzna modeli ESA.
4. Wybory naj豉dniejszego latawca w 2 kategoriach:
  • Publiczno嗆
  • Fotoreporter闚 medi闚
RiverFly 2014
W dniach 30-31.08.2014 roku pod niebem p這ckiego lotniska odby造 sie pierwsze Zawody Polskiej Ligi Motoparalotniowej o Puchar Prezydenta Miasta P這cka. Zawody rozegrano w trzech konkurencjach:
PL-1 w霩ki jednoosobowe,
PF-1 start z n鏬,
PL-2 + PF-2 tandemy i start z n鏬 tandem闚.
W zawodach wzie這 udzia dw鏂h reprezentant闚 P這cka w kategorii PF-1 Jacek Chroboci雟ki, w kargorii PL-1 Wojciech B鏬da.
Wojtek jak zawsze nie zwi鏚 naszych oczekiwa i w swojej sztandarowej konkunencji zdysklasyfikowa wszystkich uczestnik闚.
Galeria zdj耩 dost瘼na na naszym profilu na facebooku
IV Bitwa o P這ck
Ostatni weekend sierpnia zapowiada si wyj徠kowo ciekawie. Pr鏂z motoparalotniarzy, swoje zawody rozegraj r闚nie modelarze. Szczeg馧y na www.esa.rcplock.pl
Zawody Motoparalotniowe o Puchar Prezydenta Miasta P這cka
W dniach 30-31 sierpnia 2014r. zapraszamy zawodnik闚 i kibic闚 podniebnego driftu na I Zawody Motoparalotniowe o Puchar Prezydenta Miasta P這cka.
Zobaczycie 鈍iatow czo堯wk pilot闚 motoparalotniowych specjalizuj帷ych si w slalomach pomi璠zy 12m wysoko軼i pylonami, mkn帷ych z pr璠kosci ponad 100km/h. Gwarantujemy wysoki poziom adrenaliny!

Szczeg馧y na facebook.com/riverflyplock

Relacja z Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Club
Zapraszamy do zapoznania si z relacj ㄆkasza Kornackiego z Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Club - artyku