Aktualno軼i
Spotkanie szkoleniowo - integracyjne
Kole瘸nki i Koledzy,
serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie szkoleniowo - integracyjne kt鏎e odb璠zie si 12.07.2014 o godz. 18.00 na lotnisku naszego aeroklubu.
Poza tradycyjn integracj przy grillu i kibicowaniu p馧finalistom mundialu przewidzieli鄉y szkolenie, kt鏎e powinno zainteresowa nie tylko szybownik闚.
W programie:

1. Podzia i korzystanie z Przestrzeni Powietrznej - aspekty praktyczne.
Maciej Dr騜d - instruktor szybowcowy, informator FIS

2. Przygotowanie meteorologiczne + wymagania do wykonywania przelot闚 szybowcowych w klubie.
Krzysztof Pankowski - instruktor szybowcowy, Szef Wyszkolenia AZM

3. Taktyka przelot闚 szybowcowych.
ㄆkasz Kornacki - cz這nek Szybowcowej Kadry Narodowej

4. Dokumentowanie szybowcowych lot闚 warunkowych + zasady bezpiecznego l康owania w terenie przygodnym.
Tomasz Przychodzie - instruktor szybowcowy, komisarz sportowy

5. Internetowe zawody szybowcowe OLC i inne - ciekawa alternatywa rywalizacji szybowcowej
+ wst瘼 do warsztat闚 z obs逝gi logger闚 i lusterek.
Piotr Zalewski - instruktor szybowcowy.

Zapraszamy wraz z osobami towarzysz帷ymi. B璠zie nam mi這 je郵i wcze郾iej potwierdzicie swoj obecno嗆 (telefonicznie, osobi軼ie lub odpowiadaj帷 na maila). Impreza sk豉dkowa 20 z.
do zobaczenia,
Sekcja Szybowcowa
Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski
Zawodnik AZM, Wojciech B鏬da, zosta podw鎩nym wicemistrzem Polski w zako鎍zonych w ostatni niedziel Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski w Radomiu. Potwierdzi swoje umiej皻no軼i nie tylko w zawodach slalomowych, ale tak瞠 klasycznych, w kt鏎ych opr鏂z slalomowych, wyst瘼uj konkurencje nawigacyjne i ekonomiczne.
Po zaci皻ej walce ust徙i jedynie aktualnemu Mistrzowi 安iata. To dobra prognoza przed planowanymi na lipiec slalomowymi Mistrzostwami Europy we Francji i klasycznymi Mistrzostwami 安iata na W璕rzech w sierpniu.
Pami皻amy
Cz這nkowie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej uczcili pami耩 Marka Szufy - w trzeci rocznic tragicznego wypadku.
Kilka wspomnie naszego kadrowicza z wiosennych start闚 w zawodach
Pilot naszego Aeroklubu, cz這nek Szybowcowej Kadry Narodowej, ㄆkasz Kornacki pisze o swoim pocz徠ku sezonu 2014. Zapraszamy do lektury.

Latanie bez papier闚
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej zOg鏊nopolskich Zawod闚 Makiet Zdalnie Sterowanych, kt鏎e odby造 si na naszym lotnisku 17 maja.