Witamy w Aeroklubie Ziemi Mazowieckiej

Bie膨ce informacje
Weso造ch 安i徠
P這ckie paralotnie nad Babilonem
Dariusz i Wojciech B鏬da, motoparalotniarze z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, wr鏂ili w豉郾ie z dwutygodniowego wyjazdu do Iraku.
Przebywali tam na zaproszenie rz康u irackiego, kt鏎y wsp馧pracuj z firmami Snow and Dust ze Szwecji i Ec Extreme, przy pomocy sport闚 lotniczych, chce promowa sw鎩 kraj jako przyjazny turystycznie. W sk豉d ekipy wchodzi這 16 Polak闚 i ok. 35 os鏏 z innych kraj闚 europejskich: ekipy balonowe z Niemiec, Belgii, Holandii i W這ch, para skoczk闚 spadochronowych ze Szwecji i wielu dziennikarzy. Polsk ekip stanowili instruktorzy, tandem-piloci, zawodnicy kadry narodowej i specjali軼i podniebnej fotografii.
Wi璚ej zdj耩 na naszymprofilu facebook.

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
Z g喚bokim smutkiem pragn poinformowa wszystkich cz這nk闚 aeroklubu i znajomych o 鄉ierci naszego cz這nka Stanis豉wa Szygendowskiego.
Stanis豉w Szygendowski by osob kt鏎a wsp馧uczestniczy豉 w tworzeniu Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w P這cku. By pierwszym kierownikiem aeroklubu,lata jako pilot szybowcowy, by skoczkiem spadochronowym i mechanikiem lotniczym. Zajmowa si przez wiele lat propagand w aeroklubie, a ostatnie lata pracowa jako zawiadowca lotniska w P這cku i W這c豉wku.
Odchodz帷 od nas zamkn掖 za sob kawa pi瘯nej historii p這ckiego lotnictwa.
Uroczysto軼i pogrzebowe odb璠 si w pi徠ek 11 kwietnia o godzinie 15.00 w kaplicy przy ulicy Kobyli雟kiego w P這cku.

Prezes AZM
Jan Chroboci雟ki
Wczesna wiosna i ju pierwsze sukcesy
M這da zawodniczka Zuzanna Rosi雟ka po eliminacjach w p這ckich zawodach balon闚 na ogrzane powietrze w dniu 29.03.2014r, osi庵n窸a wielki sukces zajmuj帷 I miejsce w Mistrzostwach Polski Modeli Balon闚 na Ogrzane Powietrze pn. "27 Ma造 Puchar Gordona Bennetta" kt鏎e odby造 si w Inowroc豉wiu w dniu 06.04.2014r. Gratulujemy!
Wi璚ej zdj耩 na naszym profilu facebook.

Grupa modelarska zaznaczy豉 ju swoj obecno嗆 w tym sezonie - oczekujemy na wi璚ej r闚nie w pozosta造ch sekcjach. Niebawem pierwsze zawody szybowcowe w Prievidzy, na kt鏎ych wystartuje zawodnik naszego aeroklubu - Jerzy Miko豉jczyk.
P這cki Piknik Lotniczy
W imieniu Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej pragn przeprosi wszystkich sympatyk闚 lotnictwa, osoby wspieraj帷e nasz dzia豉lno嗆 lotnicz, sponsor闚, wszystkich bezpo鈔ednio zaanga穎wanych w organizacj P這ckiego Pikniku Lotniczego oraz cz這nk闚 aeroklubu.
W zwi您ku z zaistnia造mi w tym roku okoliczno軼iami tegoroczny P這cki Piknik Lotniczy nie odb璠zie si.
Pomimo w這瞠nia du瞠go wysi趾u oraz rozpocz璚ia prac przygotowawczych od jesieni ubieg貫go roku na這瞠nie si kilku czynnik闚 uniemo磧iwi這 organizacj pokaz闚 na wysokim poziomie i zmusi這 zarz康 Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej do podj璚ia tak trudnej decyzji.
Dbaj帷 o wypracowan mark nie mo瞠my pozwoli na obni瞠nie osi庵ni皻ego poziomu pokaz闚, poniewa chcemy zaprosi Pa雟twa do wzi璚ia udzia逝 w jeszcze niejednym P這ckim Pikniku Lotniczym, organizowanym na terenie skarpy wi郵anej w pi瘯nie odnowionej scenerii.
Prezes Zarz康u Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej
Jan Chroboci雟ki