Witamy w Aeroklubie Ziemi Mazowieckiej

Aktualno軼i
Konferencja Lotniczo-Techniczna

Dnia 3 kwietnia 2016 roku o godz. 10.00 w siedzibie Aeroklubu odb璠zie si Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Cz這nk闚 Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Po zako鎍zeniu spotkania przewidziana jest Konferencja Lotniczo - Techniczna.
Fotogaleria sezonu 2015
Zapraszamy r闚nie do zapoznania si z fotograficznym podsumowaniem sezonu 2015 w AZM autorstwa Wojtka Stasiaka

Pokocha latanie
Cz瘰to s造sza貫m stwierdzanie, 瞠 kto zakocha si w lataniu szybowcem. Postanowi貫m sprawdzi osobi軼ie w czym dok豉dnie mo積a si zakocha :)
Par tygodni na p這ckim lotnisku z kamerami w r瘯u i kilkana軼ie godzin w powietrzu w kabinie szybowca oraz kilkadziesi徠 godzin monta穎wych pozwoli造 stworzy dokument, w kt鏎ym cho troch chcia貫m przybli篡 to co czuje i widzi pilot szybowca.
Kamery nigdy w ca這軼i tego nie oddadz ale wiem ju na pewno, 瞠 w lataniu szybowcem naprawd mo積a si zakocha.
Nigdy nie przypuszcza貫m, 瞠 do鈍iadcz tak wspania造ch widok闚, kt鏎e powodowa造, 瞠 nie chcia這 si wraca na ziemi.
Dzi瘯uje wszystkim kolegom pilotom z p這ckiego Aeroklubu za pomoc w realizacji tego filmu
Wojciech Stasiak - aviatv.pl

Wystawa samolotu Zlin 42M w galerii "Mazovia"
Po raz drugi Aeroklub Ziemi Mazowieckiej wystawia w galerii handlowej samolot Zlin 42M. Jest to wspania豉 forma promocji naszej organizacji. Prezentacja samolotu budzi ogromne zainteresowanie p這cczan i wielu go軼i galerii.
Dzi瘯i zaanga穎waniu naszych pilot闚 i ich uczestnictwo w wystawie zainteresowane lotnictwem osoby mog uzyska wiele ciekawych odpowiedzi na nurtuj帷e pytania z zakresu szkole i uprawiania sport闚 lotniczych.
Zapraszamy ch皻nych do spotka podczas wystawy do 14 lutego, ale i r闚nie na lotnisku.
RiverFly
W dniu 23.01.2016 roku rozegrane zosta造 Zawody motoparalotniowe Riverfly 2. Pomimo zimowej aury i siarczystego mrozu zawodnicy zaci璚ie walczyli o Puchar prezydenta P這cka. Jak zwykle nie zawi鏚 nas Wojtek B鏬da i nie odby這 si bez podium, cho tym razem walka by豉 mro幡a i bardzo zaci皻a z rywalizuj帷ym Paw貫m Kozarzewskim.

Klasyfikacja na podium:
1. Pawe Kozarzewski
2. Wojciech B鏬da
3. Bartosz Nowicki

Nasze wielkie gratulacje dla Wojtka.